معرفی و بررسی کامیونت‌های ایسوزو گروه بهمن

0
1 2 850x491 - معرفی و بررسی کامیونت‌های ایسوزو گروه بهمن

امروزه با توجه به افزایش نقل و انتقالات باری، به خصوص در داخل شهر، کامیونت ها جایگاه خوبی را در داخل کشور به خود اختصاص داده‌اند و امروزه هر سمتی که سر بگردانیم، آن ها را در جای جای شهر مشاهده می‌کنیم.ایسوزو که در ایران توسط بهمن دیزل عرضه می‌شود ، یک نمونه از خودرو های باری کوچک نامبرده می‌باشد.
در سبد محصولات ایسوزو در ایران، در حال حاضر کامیونت های5.2 تن، 6 تن و 6 تن شیلر و 8.4 تن و کامیون های FVR و FVZ درحال فروش می‌باشند.

2 3 - معرفی و بررسی کامیونت‌های ایسوزو گروه بهمن

از دید طراحی و زیبایی، کامیونت های ایسوزو در مقایسه با دیگر رقبا، طراحی خاص و جلب توجه کننده ای ندارد و کابین های به ظاهر کوچک ولی جادار، چراغ های زوزنقه ای شکل و پرنور و جلو پنچره ای ساده، همگی جزئی از نمای تشکیل دهنده این کامیونت‌ها می‌باشند، با این حال ما معتقدیم که خودرو های باری نیز باید طراحی بدنه زیبایی داشته باشند و این مسئله ای حائز اهمیت است، با این اوصاف، ایسوزو نیز مثل دیگر خودرو های باری ژاپنی، دارای طرحی ساده است و ظرافت خاصی در آن به کار نرفته، نه تهاجمی به نظر می‌رسد و نه کودن! ولی همانطور که میدانیم، هدف از خرید این خودرو های باری، کاربردی بودن و سود دهی آن‌هاست.

3 2 - معرفی و بررسی کامیونت‌های ایسوزو گروه بهمن

از نظر کاربردی بودن می‌توان ایسوزوها را یکی از بهترین خودرو های باری کوچک در دنیا نام برد و اگر چرخی در شهر های بزرگ آمریکایی، اروپایی و آسیایی بزنیم، این کامیونت‌ها را حتما مشاهده خواهیم کرد . جثه کوچک و جمع و جور این کامیونت‌ها، ویژگی مثبتی است که برای جابجایی بار در شهر های شلوغ و خیابان های کوچک به چشم می آید همچنین بهره وری بالا و کارکرد مناسب با استهلاک پایین، ویژگی مثبت دیگری است که چشم رانندگان را به دنبال خود می‌کشاند، چون ویژگی که مد نظر رانندگان قرار دارد، کم استهلاک بودن، تامین قطعات و هزینه تعمیر کمتر می‌باشد و این ویژگی‌ها همیشه از شاخصه‌های خودرو های ژاپنی و چه بسا ایسوزو بوده.
امروزه بسیاری از رقبای چینی و کره ای نیز این ترفند ایسوزو را دنبال می‌کنند و همین دلیل به محبوبیت کامیونت‌های ایسوزو در ایران افزوده است.
پیشرانه ایسوزو در سری کامیونت‌ها، پیشرانه های دیزلی 4 سیلندر خطی سوپاپ بالا، با تزریق مستقیم سوخت و مجهز به اینترکولر و توربوشارژر می‌باشد و در سه حجم 3 لیتری در کامیونت 5.2 تن، 5.2 لیتری در کامیونت 8.5 تن و 6 تن و 3.8 لیتری در کامیونت 6 تن شیلر ارائه می‌شود.
کامیونت های ایسوزو از نظر شتاب گیری و عملکرد، امتیاز خوبی را دریافت می‌کنند و نکته مهم در خصوص خودروهای باری، واکنش خودرو ها در شرایط و جاده های مختلف در شرایط آب و هوایی متفاوتی است که ایسوزو به خوبی توانایی همگام شدن با محیط را دارد و از نظر خودرویی برای کار در مقایسه با رقبای هم قیمت، قطعات آن در همه جا پیدا می‌شود و شما نگران تعمیرکار و تامین قطعات این خودرو نخواهید بود…

4 2 - معرفی و بررسی کامیونت‌های ایسوزو گروه بهمن

سواری ایسوزو در میان رقبا بسیار نرم و کاملا فرمان پذیر می‌باشد و حس سوار شدن به یک خودرو سواری را به راننده القا می‌کند، حتی رانندگی با این دست کامیونت‌ها و مینی بوس‌ها نیز کاملا شبیه یک خودرو سواری است.

صندلی هایی راحت به همراه داشبوردی ساده، فضای داخل کابین کوچک را جادار نشان می‌دهد و در حرکت صدای موتور را به سختی خواهید شنید مگر در سرعت های بالا که تمامی کامیونت های هم رده، اینچنین می‌باشند.

از نظر امکانات داخلی، شاهد نصب موارد خاصی نیستیم و سیستم پخش صوتی، کولر، شیشه بالابر برقی، داشبوردی ساده و بی صدا به همراه کلید هایی بزرگ که به راحتی قابل دسترس هستند و فرمان هیدرولیک تنها امکانات در اختیار راننده می‌باشند.
در انتها می‌توان گفت که ایسوزو خودروهایی ساده و قوی عرضه می‌کند که از نظر عملکرد و سیستم فنی نیز همیشه همراه شماست و رفیق نیمه راه نخواهد بود! و اگر با آن مدارا کنید، کم خرج و دوستدار جیب شما خواهد بود و به دلیل جثه کوچک و فرمان پذیری مناسب، در شهر های شلوغ و پرترافیک و یا خیابان های تنگ، کمتر به مشکل بر می‌خورید و از نظر قیمتی نیز معقول می‌باشد.

6 - معرفی و بررسی کامیونت‌های ایسوزو گروه بهمن

منبع خبر : car.ir
بارگذاری در گروه بهمن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *