نیسان کیکس به بازار ایران می آید؟

0
Nissan Kicks 2017

کمپانی نیسان کراس اووری جدید را با مدل ۲۰۱۶ به نام کیکس به بازار جهانی معرفی کرد.

نیسان کیکس

این خودرو به عنوان یک کراس اوور کوچک شناخته می شود که بر روی پلتفرم V نیسان ساخته شده است. در حال حاضر تولید کیکس بر عهده کارخانه های برزیل، مکزیک، چین و مالزی است. این خودرو در بازار جهانی با پیشرانه ۱٫۶ لیتری عرضه می شود و در بازار چین به صورت اختصاصی امکان سفارش با موتور ۱٫۵ لیتری نیز وجود دارد. گیربکس ۵ دنده دستی و یا CVT اتوماتیک انتقال قدرت موتور را به چرخ های جلو انجام می دهد. همچنین کمپانی نیسان با تولید محدود کیکس ۱٫۶ لیتری توربو، قابلیت دو دیفرانسیل را به این خودرو اضافه کرد. البته که هنوز عرضه رسمی کیکس دو دیفرانسیل به صورت انبوه در بازار جهانی آغاز نشده است. نیسان کیکس از نظر ابعاد و فضای کابین شباهت زیادی به جوک دارد و عرضه آن برای سهم خواهی بیشتر نیسان از بازار کراس اوورهای کوچک اعلام می شود. زیرا هستند افرادی که به خاطر نپسندیدن ظاهر جوک، برای داشتن یک کراس اوور کوچک به سراغ نشان های تجاری دیگر می روند.

Nissan_Kicks

حال چند وقتی است که یک دستگاه نیسان کیکس به تهران آمده و با پلاک گذر موقت تردد خود را انجام می دهد. حضور این خودرو در کشور باعث شده تا برخی طرح حضور کیکس برای سال ۱۳۹۷ را اعلام کنند و عده ای هم احتمال می دهند که با آغاز عرضه رسمی کیکس با تیراژ بالا در منطقه خاورمیانه، احتمال دارد که جهان نوین هم به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه نیسان خاورمیانه، این کراس اوور کوچک را به بازار ایران بیاورد. جالب است بدانید که نیسان کیکس در حاشیه خلیج فارس قیمت کمتری نسبت به جوک دارد و برای همین قابلیت این را دارد تا در سه تیپ رسمی عرضه شده در این منطقه، با قیمت کمتری از نیسان جوک در کشور به فروش برسد.

مشخصات فنی

موتور ۱٫۶ لیتری ۱۶ سوپاپ
۱۱۸ اسب بخار
۱۴۹ نیوتون متر گشتاور
دیفرانسیل جلو
گیربکس CVT
مصرف سوخت بهینه: ۶٫۱ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت (در شرایط ایده آل): ۱۱٫۵ ثانیه
وزن: ۱۱۳۵ کیلوگرم
حجم باک: ۴۱ لیتر
فضای بار: ۴۳۲ لیتر

امکانات
شش کیسه هوا ۱۰ نقطه ای
تودوزی چرم
استارت دکمه ای
سیستم کنترل پایداری الکتریکی
دوربین ۳۶۰ درجه
رادار خطی و نقطه کور
بدنه دو رنگ
سنسور نور
دی لایت
نمایشگر وسط
سیستم تهویه اتوماتیک
کروزکنترل
نمایشگر TFT اطلاعات خودرو
کامپیوتر سفر
آینه های تاشو برقی
فرمان کمکی برقی
رینگ های ۱۷ اینچی
سنسور پارک
و…

جالب است بدانید که این خودرو در هیچ نسخه ای به سقف پانارومیک و یا سانروف مجهز نیست. پیش بینی می شود که در صورت ثابت بودن شرایط بازار ارز و قوانین واردات و همچنین تمایل جهان نوین آریا جهت عرضه این کراس اوور، نیسان کیکس در تیپ های مختلف می تواند با قیمتی در محدوده ۱۴۵ تا ۱۸۵ میلیون تومان به بازار کشور عرضه شود.
لازم به ذکر است که انتشار تصاویر نسخه گذرموقت این خودرو در تهران، مبنی بر عرضه قطعی کیکس از جانب جهان نوین نیست.

Nissan-Kicks

منبع:اسب بخار

بارگذاری در 2018

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *